O nás – profil společnosti

DOTACE EU

STROJÍRNA TYC s.r.o. využívá programy EU a její fondy. Projekty realizované za podpory EU:

Vývoj inovovaných obráběcích hlav pro variabilní obrábění

Registrační číslo: CZ.01.1.02/0.0/0.0/19_262/0020238

Výše dotace: 13 869 800,31 Kč

Doba realizace projektu: 02/2020 – 05/2022

Cílem je vyvinout sofistikované komponenty umožňující výrobu nových obráběcích strojů s vyšší užitnou hodnotou pro zákazníky díky všestrannějšímu využití v procesech obrábění při současném navýšení pracovního rozsahu obráběcích strojů. Konkrétně se jedná o dvě obráběcí hlavy, jeden vřeteník a jeden nastavitelný příčník umožňující obrábění kovových obrobků velkého rozsahu od rozměrů 1 000 mm až po 3 600 mm výšky na jednom stroji, bez nutnosti zásadních změn v nastavení obráběcího stroje a při zajištění vyšší přesnosti obrobků.

Projekt se na počátku bude soustředit převážně na výzkum a vývoj frézovacích hlav, v rámci čehož dojde k tvorbě návrhu podoby (designu), výpočty a první verze konstrukce obráběcích hlav a příčníku. Bude se jednat zejména o základní design, tvorba matematických modelů, úpravy, definice konstrukčních prací a tvorba výrobní dokumentace. Dále budou navazovat aktivity související s realizací funkčních zařízení. Konkrétně se bude jedna o výrobu, montáž oživení a testování vidlicové frézovací hlavy s mechanickým náhonem, vidlicové frézovací hlavy s elektrovřetenem, vysokomomentového vřeteníku, přestavitelného příčníku, testovací stolice obráběcích hlav. Na závěr projektu bude realizován experimentální výzkum vřetenových hlav. Součástí této aktivity bude testování, úpravy řídícího SW, konstrukční úpravy a fyzické úpravy Vidlicové frézovací hlavy s mechanickým náhonem, vidlicové frézovací hlavy s elektrovřetenem, vysokomomentového vřeteníku, přestavitelného příčníku.

Tento výzkum a vývoj je finančně podpořen Evropskou unií – operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost – podprogram Aplikace – Výzva VII

CO NABÍZÍME

STROJÍRNA TYC s.r.o. se v současné době zabývá produkcí a vývojem vlastních portálových multifunkčních center. Jedná se o plně řízená obráběcí centra a brusky na rovinné a tvarové plochy. Jako vedlejší činnost společnost nabízí modernizaci a generální opravy různých strojů.

Dále nabízíme kapacity v oblasti třískového obrábění, měření dílců a strojů, zakázkovou výrobu celků dle dokumentace zákazníka a další služby v oboru strojírenství

NAŠE OCENĚNÍ

2007 – Design Centrum ČR „Vynikající výrobek roku 2007“

2009 – Inovace roku 2009

2001, 2007, 2011 – „Zlaté Medaile“ na MSV Brno.

Více informací o výrobním programu, samotných strojích a celé společnosti Vám rádi poskytneme. Návštivte nás v sídle firmy STROJÍRNA TYC s.r.o. V případě jakéhokoli dotazu nás neváhete kontaktovat, taktéž lze využít našich dotazníků, které jsou součástí těchto stránek.

Kontaktní formulářMáte dotazy? Kontaktní formulář