O nás – profil společnosti

Historie

Město Plzeň mělo již v historii bohatou strojírenskou tradicí. V roce 1992 vznikla firma STROJÍRNA TYC s. r. o. , která se v prvních letech svojí existence zabývala výhradně prodejem použitých obráběcích strojů. Postupem času začala strojírna nabízet také servis těchto strojů a v roce 1994 ve svém rozvoji pokračovala s nabídkou generálních oprav strojů. Tím naše strojírna mohla zákazníkům nabídnout stroje se zárukou funkčnosti.

Celosvětovým vývojem obráběcích strojů vznikal od našich zákazníků tlak na zlepšování parametrů dodávaných strojů, jejich vysokou spolehlivost a kvalitu. Naše firma se přizpůsobila těmto požadavkům a začala již v roce 1998 s modernizací a částečnou přestavbou stroje VR5, která dala vzniknout prvním strojům portálové konstrukce s označením FVP 50 CNC.

V roce 2004 ke vzniku prvního stroje s portálovou konstrukcí, v roce 2006 přišla na řadu větší obráběcí centra řady FPPC, která v následujícím roce získala Zlatou medaili na MSV Brno. V té době začalo být nutností rozšiřování výrobních hal a zvyšování počtu zaměstnanců, což postavilo STROJÍRNU TYC s. r. o., která letos oslaví 20 let svého působení, do dnešních rozměrů.

Současnost

STROJÍRNA TYC s.r.o. se v současné době zabývá produkcí a vývojem vlastních portálových multifunkčních center. Jedná se o plně řízená obráběcí centra a brusky na rovinné a tvarové plochy. Jako vedlejší činnost společnost nabízí modernizaci a generální opravy různých strojů. Na strojích řady FVC, FPPC a FSGC lze provádět široké spektrum technologických operací – hrubovací, ale také, u řad se zvýšenou přesností, funkci dokončovací Typ stroje FSGC byl uveden na trh v roce 2015. Jedná se o obráběcí centrum s pojízdným portálem. Během tohoto roku naše společnost distribuovala tři stroje tohoto typu v provedení s pojízdným portálem. Poslední byl předán zákazníkovi těsně před vánočními svátky.

Stroje řady FSGC navíc umožňují použití nejsilnějších souvisle řízených hlav ( 3-osé a 5-ti osé), vřeten a plné využití moderní technologie při obrábění.

Všechny nosné části jsou zhotoveny z šedé litiny s optimalizovanou konstrukcí pro dosažení maximální dynamické a termodynamické stability. Vykazují velmi dobré parametry tuhostí a tlumení chvění vzniklého při obrábění. Komponenty jsou řešeny modulárně, aby bylo možno postavit stroj přesně na míru dle požadavků zákazníků.

Stroje jsou navrženy tak, aby plnily požadavky spolehlivosti, vysoké produktivity práce, přesnosti a kvality dosahovaného povrchu. Firma se zabývá také designem strojů, za které získala ocenění Design Centra ČR Vynikající výrobek roku 2007 za design portálového obráběcího centra řady FVC. Vysokou kvalitu a užitnou hodnotu našich strojů odráží i ocenění v podobě Zlaté Medaile na MSV z roku 2000 za stroj FVP 120 CNC, z roku 2007 za stroj FPPC 300/9000 a v roce 2011 za FVCT 180/2 a cena získaná cena Inovace roku 2009.

Více informací o výrobním programu, samotných strojích a celé společnosti Vám rádi poskytneme. Návštivte nás v sídle firmy STROJÍRNA TYC s.r.o. V případě jakéhokoli dotazu nás neváhete kontaktovat, taktéž lze využít našich dotazníků, které jsou součástí těchto stránek.

IMG_0529
Kontaktní formulářMáte dotazy? Kontaktní formulář