Generální opravy strojů

Provádíme opravy a modernizace různých obráběcí strojů a jednoúčelových a jiných konvenčních (SV 18RA, FA 2 – 6, VR 2 – 6aj.) i číslicově řízených (VSP 50, VSPQ 63, VFQ, aj.) strojů. Rozsah prováděných prací je před zahájením modernizace stroje se zákazníkem přesně definován. V minulosti byly prováděny generální opravy strojů s vačkovým řízením na výrobů čepů řízení osobních automobilů, jednoúčelových frézovacích obráběcích center a mnoho jiných speciálních strojů.

Kompletní generální oprava včetně modernizace se provádí včetně broušení vodících ploch, nalepení kluzných protiploch a jejich zaškrabání. Moderní nové mazání všech částí stroje, vyměna hydraulické soustavy včetně modernizace hydraulického agregátu je samozřejmostí.

Dále se provádí např.

  • výměna těsnících kroužků pohybových pístnic, včetně jejich přebroušení a nachromování
  • demontáž brousící hlavy, výměna speciálních ložisek a následné seřízení hlavy
  • na stroje se montuje nová elektroinstalace včetně nové elektroskříně s programovatelným automatem

Dle tipu stroje lze dále modernizovaný stroj vybavit přímým odměřováním Heidenhain, pohony Seimens a dalšími komponentami zavedených výrobců (Baluff, Ina, Hykom, apod.). Na některých strojích je možné použít řídící systém Heidenhain iTNC 530, Siemens 840D, aj…., automatická výměna nástrojů se skladovým zásobníkem s možností až 120 nástrojových míst, nové pracovní vřeteno s použitím moderních prvků pro jeho pohon, kde je vřeteno vybaveno středovým chlazením nástrojů. Z těchto důvodu lze stroj vybavit také kompletním kabinovým zakrytováním, doplněným vynašečem třísek a kompletním hospodářstvím provozních kapalin.

  • provedení lakování dle přání zákazníka

Stroje po generální opravě jsou dodávány se zárukou a s parametry dle předávacího protokolu. I ke strojům i při rozsáhlé generální opravě je možné dodat kompletní osazení pracovního stolu sadou magnetických desek a různé další komponenty.